7 praktických tipů. Jak na letošní léto zhubnout.

7 praktických tipů. Jak na letošní léto zhubnout.

Existuje mnoho tipů jak získat krásnou kůži, krásné vlasy či štíhlé tělo. Často ale v období těsně před nástupem léta myslíme pouze na to, jak zhubnout. V dnešním příspěvku si projdeme sedm základních tipů, díky kterým se postaráme o naši postavu tak, abychom se v létě neměli za co stydět.

1. Přestaňte pít alkohol

Co se chemického složení týče, alkohol je velmi podobný cukru. Znamená to, že pití alkoholu zvyšuje cukernatost organismu, díky čemuž přibíráte. Přes léto se vyvarujte alkoholu a pokud už pít opravu musíte, dejte si bílé víno.

2. Jezte zeleninu

Je jasné, že dodání vyživujících složek organismu je velmi důležité. Vše potřebné nám dodá zelenina. Přes léto si svoji dietu obohaťte čerstvou zeleninou, ovocem, luštěninami, olivovým olejem a polotučným mlékem. Zkuste napodobit středomořskou dietu.

3. Limitujte přísun karbohydrátů

Největším zdrojem karbohydrátů je bílé pečivo, které může způsobit fluktuace v hladině krevního cukru a stimulaci pankreas, což vyústí v produkci inzulinu a následné ukládání tuků. Jezte celozrnné pečivo či rýži bismati.

4. Pijte čerstvou šťávu

Je velmi důležité, abyste tělu dodali dostatek vyživujících tekutin. Kromě vody si tak občas dopřejte i šťávu. Samozřejmě by se mělo jednat o čerstvě vymačkanou ovocnou šťávu. Šťávy v obchodech obsahují spoustu cukru a chemikálií.

5. Aplikujte pravidlo 75:25

Při plánování vaší večeře se vždy soustřeďte na to, aby měla ty správné proporce, protože pouze tak můžete tělu dodat správné vyživující ingredience. Zelenina by měla tvořit 75% pokrmu zatímco karbohydráty a maso zbývajících 25%.

6. Jezte polévky

Polévky jsou skvělé při potlačování všudypřítomné chuti k jídlu. Pokud máte hlad, dejte si polévku. Kombinace tekutiny a pevných složek může snížit obsah požitých kalorií o 20%.

7. Přestaňte pít kávu

Pravá káva není tak špatná, ale její kombinace s mlékem a cukrem může fungovat jako opravdová kalorická bomba. Nahraďte kávu zeleným čajem, bylinným čajem či klidně i černým čajem. Z této změny bude nejvíce těžit právě vaše postava.