Jak bychom se měli starat o naše vlasy?

Jak bychom se měli starat o naše vlasy?

Typ našich vlasů určuje, jaký druh péče vyžadují. Pokud používáme špatnou kosmetiku a vlasy si sušíme a češeme špatnými způsoby, může se stát, že se nám zhorší jejich stav, což dále povede k vysušování, oslabování a nakonec k vypadávání vlasů. Kromě toho jsou slabší vlasy náchylnější na chemické a mechanické poškození či poškození způsobené sluneční radiací a znečištěním ovzduší. Typ kosmetiky by se tedy měl shodovat s typem vašich vlasů. Jak na to?

Před návštěvou drogerie byste měli navštívit vašeho dermatologa a vlasového stylistu.

Všichni chceme normální vlasy . Normální v tomto případě znamená zdravé. Normální vlasy jsou tedy vlasy, které je potřeba mýt každý druhý či třetí den a které jsou světlé, hebké a flexibilní. Kutikuly normálních vlasů jsou pevně ukotveny u kořínků.

Mastné vlasy jsou velmi náročné na „údržbu“. Vlasy je nutno mýt každý den, jelikož se nám po noci odpočinku vlasy zanesou vrstvou mazu. Mastné vlasy jsou způsobeny nesprávným fungováním mazových žláz. Zkuste si u svého dermatologa či drogisty vyžádat speciální šampón na mastné vlasy a nějaký speciální kondicionér.

Suché vlasy vypadají jako vlasy, o které se skvěle staráme. Ve skutečnosti jsou ale matné, jemné a tenké. Takové vlasy nemají žádnou vrstvu lipidů, která by fungovala jako bariéra, jelikož vlasy rychle ztrácí vlhkost.

Kombinace mastnoty a suchosti je stav, při kterém jsou vlasy jak mastné (u kořínků) tak suché (na konečcích). O tento druh vlasů se velmi obtížně stará, jelikož je potřeba aplikovat jak kosmetiku, která se stará o mazové žlázy, tak kosmetiku, která vlasy hydratuje a vyživuje.

Lupy jsou dalším problémem, který se dá řešit buďto nákupem speciálních produktů u vašeho drogisty, či návštěvou vašeho dermatologa. Lupy vznikají díky nesprávné funkci mazových žláz či díky bakteriím a plísním.

Barvené a poškozené vlasy vyžadují hydrataci, jelikož jsou suché, jemné a často mají i roztřepené konečky. Skrze kutikuly se do vlasů dostává znečištění, které může zhoršit jejich stav.

Naštěstí můžete všechny tyto typy vlasových problémů řešit užitím té správné kosmetiky. Budete potřebovat: šampón, kondicionér, sérum, lubrikant a olej. Kosmetika by neměla obsahovat: parabeny, barviva, SLS, silikony či další substance, které by mohly ucpat mazové žlázy, což by mohlo vést k iritacím a vysoušení hlavy.
Naopak dobrými ingrediencemi budou bylinné a rostlinné oleje, minerály a kosmetické oleje. Nejefektivnější jsou extrakty z kopřivy, camomily, zinku, argonového oleje, aloe vera, burdocku či čaje.

Stejně důležitý je i způsob, kterým se staráme o naše vlasy. Během umývání bychom měli provést i uklidňující masáž a poté šampón opláchnout studenou vodou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *