Jak nanést kamuflující make-up?

Jak nanést kamuflující make-up?

Ztráta barvy, černé kruhy pod očima a další podobné problémy se čas od času objeví u každého z nás. Pokud se u vás objevují často, či pokud je vám každá epizoda nepříjemná, rozhodně vám doporučujeme nanést si kamuflující make-up. Pomůže vám skrýt nedokonalosti a dodá vaší pleti krásný mladý vzhled.

Jak si vybrat správný tón make-upového základu?

Toto jsou základní vědomosti v oblasti make-upu a jedno z jeho základních pravidel. Výběr tónu základu přímo ovlivňuje konečný výsledek. Jak si tedy vybrat ten nejvhodnější tón? Váš základ by měl být o jeden až dva tóny světlejší než je tón vaší kůže. Musíte se ujistit, že se s vaší kůží krásně spojí. Jak to zkontrolovat? Zde většina žen chybuje, jelikož si make-up vybírají podle barvy jejich zápěstí! Je jasné, že make-up nebudete na této tělesné partii nosit. Měli byste produkt porovnávat spíše s barvou vašich tváří či oblasti okolo čelistí. Aplikujte malé množství základu v různých tónech a několik minut vyčkejte. Během této doby by se měl produkt s vaší kůží krásně spojit. Pokud máte na výběr z více produktů, vyberte si ten, kterého si lze po uplynutí určitého intervalu nejméně všimnout.

Kožní typ vs make-upový základ

Stejně důležité je najít ten správný make-up pro váš kožní typ. Proč? Nejde pouze o skvělý efekt. Jde i o vaše zdraví. Základ by měl mít takové vlastnosti, které vaší kůži vyhovují. Hydratační základ se tedy hodí pro suchou či citlivou kůži a základ bez jakýchkoliv olejů se zase hodí pro kůži, která má sklony k rychlému maštění či pro kůži, na které se často tvoří akné. Pokud si nevyberete správně, můžete se setkat s podrážděním kůže, s vyrážkou či s vysušováním kůže.

Čím méně, tím lépe

Pokud si myslíte, že čím více make-upu aplikujete, tím lepší bude finální efekt, ani nevíte, jak strašně se mýlíte! Tlustá vrstva make-upu bude neestetická, bude zanášet póry a vyústí v to, že budete vypadat starší. Pro zakrytí nedokonalostí potřebujete pouze malé množství základu. Na pupínky aplikujte korektor.

Korektor

Make-upový základ je jednou z mnoha produktů, které užíváme k zakamuflování kožních nedokonalostí. Většina z nás také sahá po korektoru, který by správně měl být o tón světlejší než váš základ. Korektor vám pomůže zakrýt kruhy pod očima, pupínky a další nedokonalosti. Textura korektoru by se měla vybrat podle vašeho kožního typu, podle ročního období a podle typu make-upového základu. Je důležité, aby každá část celkového make-upu vypadala na vašem obličeji skvěle.

Jak docílit toho, aby make-up vydržel déle?

Toho můžete docílit aplikací třpytivého či matného prášku. Oba typy se spojí se základem a vaší barvou kůže. Většina prášků obsahuje minerály, vitaminy a vyživující složky, které pozitivně ovlivní váš celkový vzhled.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *