Péče o vlasy po zimní sezóně – problémy a řešení

Péče o vlasy po zimní sezóně – problémy a řešení

Je obecně známo, že studené zimní dny naše vlasy velmi namáhají. Ženy si mohou všimnout, že jsou jejich vlasy po zimě slabší a křehčí aniž by měly nějaké pokročilejší znalosti v oboru. Ještě před tím, než přivítáte jaro byste měli investovat pár chvil do péče o vaše vlasy. Představujeme vám nejčastější problémy, se kterými se po zimě musíme vypořádat a jejich možná řešení.

Mastné a oslabené vlasy

Studený vítr během zimních měsíců způsobů, že čepice začnou nosit i jejich největší odpůrci. Naneštěstí může teplotní fluktuace a přehřátá kůže způsobit problémy s mazovými žlázami, které poté začnou produkovat nadměrné množství mazu. Mastné a slabé vlasy potřebují spoustu živin. Normalizace stavu žláz probíhá dlouhodobě a je potřeba celý proces podporovat peelingem (domácím, s cukrem) Měli byste limitovat počet mytí hlavy, jelikož mytí může narušit práci mazových žláz.

Roztřepené konečky

Konečky jsou po zimě velmi často ve velmi špatném stavu. Může za to hlavně mechanické poškozené (šály, kabáty, čepice). Nejrozšířenějším řešením, hlavně pro velmi poškozené konečky, je navštívení kadeřníka, který je zastřihne. Stav konečků lze také vylepšit pomocí správných technik a produktů.

Vypadávání vlasů

Více vypadaných vlasů by po zimně nemělo ihned vzbuzovat pozdvižení, jelikož se jedná o přírodní proces. Proces jarního vypadávání vlasů může zabrat i několik týdnů. Pokud vypadávání vlasů po pár týdnech odezní, nemáte se čeho bát. Po zimě stačí jíst bohatou stravu, která je v zimě spíše chudá a monotónní. Dodání živin do těla posílí, obnoví a vyživí vlasy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *