Pryč s čepicemi! Sedm kroků pro krásné vlasy

Pryč s čepicemi! Sedm kroků pro krásné vlasy

Jaro nám klepe na dveře. Postupně se začínáme zbavovat vlněných šal, pohodlných kabátků a huňatých čepic. Abychom se nemuseli bát toho, co se pod našimi čepicemi skrývá, bychom se měli soustředit i na péči o naše vlasy. Zde je sedm tipů, které vám pomohou získat ty nejkrásnější vlasy!

Stav vlasů a skalpu se může vinou zimy drasticky změnit. Proto bychom si měli dopřát krátkou pauzu od aplikací mycích a vyživovacích produktů. Tato pauza by ale neměla být nikterak dlouhá, jelikož nikdo moc dlouho nevydrží pocit mastných vlasů, které se lámou a vypadávají s každým pohybem hlavy. Pokud máte mastné vlasy, potřebujete proteiny. Zároveň musíte přestat využívat hydratační produkty. Jaké jsou další možnosti péče o vaše vlasy?

Nejdříve ze všeho potřebujete kvalitní šampon. Na jaře se vlasy již tak moc nemastí a nepotřebují tak přespřílišné mytí. Omezení užití kosmetických prostředků bude v tuto chvíli pro vlasy velmi prospěšné. Při mytí vlasů používejte jemný šampón a vlasy pořádně promasírujte a promyjte studenější vodou. Po dokončení tohoto kroku aplikujte kondicionér na 2/3 délky vlasů. Přebytečnou vodu osušte papírovou osuškou a poté klasickým ručníkem.Dále je důležité vlasy správně pročesat. Správné česání stimuluje kořínky vlasů a podporuje oběh krve v oblasti skalpu. Optimální volbou by v tomto případě byl kartáč z přírodních chloupků, který zamezí probíjení a poškození vlasů. Používejte správné techniky.Za třetí se nebojte vlasy foukat. Samozřejmě to ale musíte provádět správně. Nikdy byste neměli sušit mokré vlasy a fén by měl být vždy alespoň 20 centimetrů od hlavy. Pokud se při foukání vlasů lehce předkloníte, dodáte tím vašim vlasům objem. Před koncem procedury vlasy profénujte studeným vzduchem.

Za čtvrté vlasům dodejte živiny. Hodí se vlasové masky a kondicionéry. Tuto kosmetiku je nutno přizpůsobit stavu vlasů a jejich typu. Často se vyplatí využívat oleje, bylinkové preparáty a speciální kosmetiku od kadeřníka.Za páté vlasy vyživujete i nepřímo! Co to znamená? Budete zkrátka muset jíst zdravou dietu se spoustou vitaminu a minerálů. Produkty, které užíváte by také měly být plné vitaminů A, B1, B2, E a PP. Můžete také vyzkoušet doplňky stravy a bylinné čaje.

Za šesté vlasům poskytněte ochranu. Radiace ze slunce, chlor ve vodě, studený vítr a nízké teploty nemají na vlasy dobrý vliv. Proto se musíte před každým výletem na pláž, k bazénu či do hor ujistit, že jste si aplikovali kondicionér či jiný přípravek s podobným ochranným účinkem. A za páté se starejte o konečky. Sice vám to nepřinese rychlejší růst vlasů, ale zajisté se tímto způsobem zbavíte suchých míst a rozdvojených konečků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *