Nemusí to být zdaleka tak jednoduché, jak se zdá. Často si naše vlasy myjeme a češeme, ale jejich stav to přesto nijak drasticky k lepšímu nezmění. Každý může zažít takzvaný „bad hair day“. Vlasy nedrží kde mají, někde nějaký vlas trčí a není to zkrátka to, co jste si představovali.
Jak, kdy a čím si mýt vlasy?
Odpověď je velmi jednoduchá. Umývejte si vaše vlasy tak často, jak to vyžadují. Co to znamená? Některým z nás bohatě stačí, když si vlasy umyjeme každé dva dny. Někteří ale potřebují své vlasy mýt každý den. Vše záleží na typu vašich vlasů a na použitém kondicionéru či vlasovém přípravku.
K čemu kondicionér je?
Je to komplement celého procesu starání se o vlasy. Měl by odpovídat typu našich vlasů a kůži na našem skalpu. Kondicionér zlepší stav vlasů, uzavře vlasové kutikuly, pomůže udržet vodu a zjednoduší jejich česání. Aplikovat by se měl na mokré, umyté vlasy tak, abyste začali v asi polovině vlasu a pokračovali směrem dolů ke kořenům. Po několika minutách musí být kosmetika smyta. Musíte si na mytí dát záležet, aby kosmetika vlasy nezatěžovala, nezpůsobovala iritace či maštění vlasů a skalpu.
Fén, žehlička na vlasy a natáčky jsou vašimi největšími nepřáteli!
Možná ne až tak docela. Foukání ovšem vlasy zbaví vlhkosti a rozhodně jim tím nijak neprospěje. Vlasy budou suché, matné a snadno zlomitelné. Kromě toho se také objeví roztřepené konečky. Znamená to tedy, že musíte přestat užívat fén, žehličku či natáčky? Ne, jen je musíte používat s mírou. Zkuste si na vlasy před jejich stylizací nanést nějakou ochrannou kosmetiku. Fénujte ze vzdálenosti alespoň 20 cm a po použití natáček či žehličky si aplikujte hydratační kosmetiku.