Nové tváře Ombre: Seznamte se s Flamboyage, Sombre a Reverse Ombre

Nové tváře Ombre: Seznamte se s Flamboyage, Sombre a Reverse Ombre

Ani ne tak dávno kralovala mezi celebritami technika ombre – bary či tóny, které se do sebe stíní. Ombre barví vlasy postupně ze světlých do tmavých odstínů. Díky své silné pozici ve světě módy se obre vyvinulo do několika verzí – famboyage, sombre a reverse Ombre.

Flamboyage – kombinace ombre a balayage

Tato technika byla vytvořena světově známým stylistou jménem Angelo Seminara HJ. Jedná se definitivně o daleko jemnější a přirozenější tónování vlasů. Technika kombinuje krásu balayage s krásou ombre. Rozhodně se nejedná o jednoduchou metodu, jelikož kromě správného odstínu budete potřebovat ještě speciální fólii, na kterou vlasy velmi specificky nalepíte. Flamboyage zlepšuje přirozený vzhled vlasů bez starostí o neestetické kořínky.

Sombre – jemnější verze ombre

Skvělým tajemstvím sombre je jednoduchost této metody. Barvicí metoda sombre je založena na zesvětlení vlasů pouze o jeden až dva tóny. Na vlasech nebude kontrast, který by vás praštil do očí. Název sombre je zkrácenina „soft ombre“. Sombre je oproti své starší sestře ombre daleko jemnější jak vzhledově, tak i mechanicky. Ombre se hodí hlavně brunetám a sombre zase blondýnkám, které by si chtěli vlasy o jeden tón zesvětlit..

Reverse ombre – ombre pro blondýnky
ombre for blonds

Blondýnky se nemusí cítit ukřivděně, jelikož se k nim intenzivní tónování zkrátka nehodí. Reverse ombre je technika vyvinuta speciálně pro ně. Je založena na na barvení konečků vlasů temnějším odstínem. Technika je daleko bezpečnější než ombre, jelikož zde narozdíl od ombre konečky neodbarvujeme, ale barvíme.