Snídaně je první jídlo dne. Co ale jíst proto, abychom si udrželi naši krásu?

Snídaně je první jídlo dne. Co ale jíst proto, abychom si udrželi naši krásu?

Podle starého anglického přísloví bychom měli snídat jako králové, večeři sdílet s lidmi, které máme rádi a oběd darovat chudým. Realita je ale odlišná a naše zdraví není ovlivňováno kvantitou jídla, nýbrž jeho kvalitou. A co bychom tedy měli jíst ke snídani? Které produkty bychom měli zahrnout na naše ranní menu?

1. Cereálie

Cereálie jsou skvělým zdroje vlákniny. Kromě toho mají nižší obsah cukru. Na snídani doporučujeme ječmenné, žitné nebo pšeničné vločky.

2. Celozrnný chléb

Na rozdíl od klasického bílého pečiva obsahuje to celozrnné mnohem více karbohydrátů vlákniny, vitaminů a minerálů.

3. Řecký jogurt

Všechny druhy přírodního jogurtu jsou skvělým zdrojem proteinu a vápníku. Kromě toho chutnají společně s ovocem či oříšky opravdu báječně.

4. Vejce

Vejce jsou zdrojem proteinu. Kromě toho jsou i lehkou svačinkou s velkým množstvím nasycených tuků, vitaminů (D,E,K,B6) a vápníku.
Vejce mají i další výhodu, kterou je velký obsah antioxidantů.

5. Čerstvé ovoce

Které ovoce bychom měli jíst k snídani? Nejdříve ze všeho banány, které jsou zdrojem vitaminů a minerálů, jahody (bohaté na vitamin C a vlákninu), lesní plody (skvělé zdroje antioxidantů, jakými jsou například borůvky) a kiwi (, které je plné vitaminu C, vlákniny a draslíku). Celkově tedy doporučujeme jíst ovoce, až na citrusy, které mají vysoký obsah cukru.

6. Pomerančová šťáva

Pomerančová šťáva je výjimkou, kterou stojí za to pít díky jejímu obsahu vitaminů (jako například vitaminu D). Nejlepší je šťávu podávat čerstvě vymačkanou a 100%, bez ředění.

7. Pšeničné klíčky

Klíčky na snídani? Proč ne? Ty pšeničné jsou bohaté na vitamin E a množství kyselin. Můžete si je přidat do vašeho řeckého jogurtu či do vašeho sendviče.

8. Lněné semínko

Rozdrcené lněné semínko (náš žaludek nedokáže strávit semínko celistvé) je skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin, vlákniny a antioxidantů působících proti rakovině.

9. Čaj

Ranní šálek čaje nám může dodat velké množství potřebných antioxidantů. Katechin, který je v čaji obsažený má pozitivní vliv na náš imunitní systém

10. Káva

Kávu často spojujeme s jejími negativními účinky na náš organismus. Účinky kávy ovšem nejsou pouze negativní! Je dokonce pravdou, že jeden šálek kávy denně snižuje šanci na získání cukrovky,zpomaluje stárnutí, snižuje úroveň cholesterolu a je zdrojem antioxidantů.